PILA BUDIŠOVICE
DŘEVO OD NÁS RADOST PRO VÁS
Telefon+420 773 663 326

 

BRIKETY - PELETY

  

Dřevěné brikety SMRK


Dřevěné brikety jsou lisovány ze smrkových hoblin s vlhkostí 8-15% za pomocí hydraulického pístového mechanismu a bez přidávání pojiv.Jedná se o vysoce ekologické palivo s minimálním obsahem popela.Pro Váš krb a kamna.

Balení: 25 kg

Průměr briket: 65mm.

Výhřevnost briket: 15-18MJ/kg

 

                                            

Cena  za balení 25kg   210 ,- s  DPH.

 

 Dřevěné brikety BUK RUF HARD

 Dřevěné brikety pro celodenní topení v krbech, kachlových kamnech a jiných topidlech.Vysoká výhřevnost.

 Složení: Buk

 Balení: 10 kg

 Rozměry:15,2x11x6,4

 Výhřevnost: 18-20 MJ/ kg

 Obsah popela: pod 1%

                               

 

Cena  za balení 10kg   106,- s  DPH.

                                        

 Pelety balení 15 kg třída A1

Kvalitní dřevěné pelety s vysokou výhřevností a certifikátem třídy EN Plus A1

Pelety jsou vyráběny v České republice z dřevěných hoblin a pilin. Jsou vhodné pro kamna, kotle i krby na pelety. Obsahují přibližně 91% sušiny.

                                       

                                                  

                                                          

 

Cena za balení 15kg       s DPH.

 

 

         

Dostupnost briket a peletek: Ostrava - Hranečník, Opava - Budišovice. Peletky a brikety také dodáme naší dopravou a složíme za použití hydraulické ruky.

 VOLEJTE: +420 773 663 326

 

Příslušenství

 

PE-PO pevný podpalovač

PE-PO pevný podpalovač je určen k podpalování uhlí, dřeva, dřevěného uhlí nebo briket. Nemusíte se bát jej použít na mokré dřevo. Hodí se pro zatápění v krbech, kamnech, zahradních grilech a otevřených ohništích. Prostě všude tam, kde je to potřeba pořádně rozpálit!

40 podpalů.

                        

PE-PO tekutý podpalovač

PE-PO tekutý podpalovač je určený k podpalování pevných hořlavých materiálů jako je například dřevěné uhlí nebo brikety. Jeho použití je čisté a jednoduché. Hoří bez zápachu a sazí. Díky DIN certifikaci se báječně hodí pro zahradní nebo jednorázové grily.

1 l nebo 500 ml

                                                 

 

PE-PO podpalovač z dřevité vlny

PE-PO podpalovač z dřevité vlny je určen pro použití v grilech, krbech, kamnech, kotlích a otevřených ohništích. Obsahuje pouze dřevo a parafín a po zapálení hoří 7 až 10 minut bez zápachu a kouře. Výrobek můžete skladovat i u vás doma. Nyní s lesní certifikací PEFC.

24 podpalů

                                            

HELLIX čistič krbových skel 0,25 l a 0,5 l spray

HELLIX je speciální přípravek určený k rychlému a kvalitnímu vyčištění povrchu skel krbových kamen. Lze použít i k odstraňování usazenin kouře, sazí, prachu a mastných nečistot z krbového nářadí, grilů a trub.

 

                                                  

Tyto výrobky zakoupíte v našich prodejnách.

 

Jak správně topit !!!

Plápolající oheň v krbu je bezesporu jedna z nejromantičtějších věcí. Neobejde se ale bez alespoň základní znalosti, jak správně topit. V opačném případě se namísto krásné chvíle stane pěkně nepříjemná záležitost plná nepříjemného kouře, který vám tak maximálně vykouzlí dokonalý záchvat kašle a zčervenání očí.

 

Dnes si ukážeme základní desatero toho, jak správně topit dřevem, abyste si mohli užít jak příjemnou atmosféru, tak hřejivé teplo a ještě k tomu bylo vaše počínání ekonomické a ekologické.

1. Výběr dřeva

Aby vám krb správně fungoval, je třeba zvolit vhodnou kvalitu a složení dřeva. Pro podpal volte dřevo měkčí (borovice, jedle, lípa), na kterém následně necháte rozhořet tvrdší dřevo (buk, dub), které hoří výrazně pomaleji, teplo z něj dlouho sálá a vystačíte si tak s menším množstvím. V ideálním případě je dobré volit kombinaci obou.

2. Sušení dřeva

Vždy volte dostatečně proschlé dřevo (v ideálním případě 1-2 roky) s vlhkostí pod 20 %. Pokud nemáte dřevo dostatečně proschlé, raději si jej zajeďte koupit. Mokrým dřevem ale rozhodně netopte. Zajistíte tak minimum kouře, snížíte riziko vzniku požáru a ochráníte krb před znečištěním a poškozením. 

3. Velikost polen

Při větší povrchové ploše se využijte i více spalitelných látek. Proto raději volte polínka o průměru cca 10–12 cm.

4. Rozdělání ohně

Na podpal volte menší třísky nebo klestí, na které položíte tuhý podpalovač. Ideální je v první fázi udělat pyramidu z třísek z jedlového nebo smrkového dřeva, které díky vyššímu obsahu pryskyřice dobře hoří a následně přikládat dřevo tvrdé.

5. Správné přikládání

U novějších kamen vám s množstvím přiloženého dřeva na vhodné vytopení napoví výrobce už v návodu. Pokud vám jde hlavně o estetickou stránku, nebojte se přiložit 2 až 3 větší polena, která vytvoří mnohem větší efekt.Přikládané dřevo je navíc dobré nechat v místnosti lehce prohřát. Zabráníte tak ochlazení ohniště.

6. Správný tah

Na čisté spálení 1 kg dřeva je potřeba cca 10 kubíků vzduchu. A jak poznáte, že spalujete kvalitně? Podle plamene, který má jasnou a svítivou barvu. Pokud je naopak plamen modrý a kmitá, je tah příliš silný a s přebytkem vzduchu.

7. Regulace vzduchu

Množství vzduchu má vliv na délku, intenzitu hoření i emise. Vzduch můžete upravovat automatickou regulací, nebo ručně. V druhém případě ale musíte trávit čas u krbu a umět odhadnout správnou chvíli.

8. Dobré sousedské vztahy

Příjemnému teplu se nic nevyrovná, ale nikdy nezapomínejte na to, že máte ve svém okolí o sousedy. Proto vždy zvažte, čím budete topit. Odpadky do krbu nepatří a navíc, kdo by si chtěl kazit dobré sousedské vztahy nelibou vůní, která by s vašeho komínu vycházela.

9. Skladování

Pro skladování dřeva můžete volit mezi několika variantami, které jsou pro to přímo určené, poradíme vám např. zde. Ke krbu pak přinášejte jen menší část. Dostatečně proschlé dvřevo totiž v místnosti dál prosychá a přichází tak o svou výhřevnost.

10. Čistota půl zdraví

Tohle rčení platí u krbů dvojnásob. Pravidelným čištěním krbu a komínu předejdete jak nežádoucímu požáru, tak zbytečným technickým závadám a zakouřené místnosti.

Pozor na odlétávající třísky a malé uhlíky, které mohou způsobit požár. Pro tyto případy volte ochranné mřížky!

 

Na tomto odkazu naleznete výrobce nebo dovozce kotlů do 50 kW http://www.tzb-info.cz/550-kotle-pro-vytapeni-do-50kw-prehled-trhu