PILA BUDIŠOVICE
DŘEVO OD NÁS RADOST PRO VÁS
Telefon+420 773 663 326

 

BRIKETY - PELETY

  

Dřevěné brikety SMRK


Dřevěné brikety jsou lisovány ze smrkových hoblin s vlhkostí 8-15% za pomocí hydraulického pístového mechanismu a bez přidávání pojiv.Jedná se o vysoce ekologické palivo s minimálním obsahem popela.Pro Váš krb a kamna.

Balení: 25 kg

Průměr briket: 65mm.

Výhřevnost briket: 15-18MJ/kg

 

                                            

Cena  za balení 25kg   211 ,- s  DPH.

 

 

 Dostupnost briket : Ostrava - Hranečník, Opava - Budišovice. Brikety také dodáme naší dopravou a složíme za použití hydraulické ruky.

 VOLEJTE: +420 737 245 442

 

 

 

Jak správně topit !!!

Plápolající oheň v krbu je bezesporu jedna z nejromantičtějších věcí. Neobejde se ale bez alespoň základní znalosti, jak správně topit. V opačném případě se namísto krásné chvíle stane pěkně nepříjemná záležitost plná nepříjemného kouře, který vám tak maximálně vykouzlí dokonalý záchvat kašle a zčervenání očí.

 

Dnes si ukážeme základní desatero toho, jak správně topit dřevem, abyste si mohli užít jak příjemnou atmosféru, tak hřejivé teplo a ještě k tomu bylo vaše počínání ekonomické a ekologické.

1. Výběr dřeva

Aby vám krb správně fungoval, je třeba zvolit vhodnou kvalitu a složení dřeva. Pro podpal volte dřevo měkčí (borovice, jedle, lípa), na kterém následně necháte rozhořet tvrdší dřevo (buk, dub), které hoří výrazně pomaleji, teplo z něj dlouho sálá a vystačíte si tak s menším množstvím. V ideálním případě je dobré volit kombinaci obou.

2. Sušení dřeva

Vždy volte dostatečně proschlé dřevo (v ideálním případě 1-2 roky) s vlhkostí pod 20 %. Pokud nemáte dřevo dostatečně proschlé, raději si jej zajeďte koupit. Mokrým dřevem ale rozhodně netopte. Zajistíte tak minimum kouře, snížíte riziko vzniku požáru a ochráníte krb před znečištěním a poškozením. 

3. Velikost polen

Při větší povrchové ploše se využijte i více spalitelných látek. Proto raději volte polínka o průměru cca 10–12 cm.

4. Rozdělání ohně

Na podpal volte menší třísky nebo klestí, na které položíte tuhý podpalovač. Ideální je v první fázi udělat pyramidu z třísek z jedlového nebo smrkového dřeva, které díky vyššímu obsahu pryskyřice dobře hoří a následně přikládat dřevo tvrdé.

5. Správné přikládání

U novějších kamen vám s množstvím přiloženého dřeva na vhodné vytopení napoví výrobce už v návodu. Pokud vám jde hlavně o estetickou stránku, nebojte se přiložit 2 až 3 větší polena, která vytvoří mnohem větší efekt.Přikládané dřevo je navíc dobré nechat v místnosti lehce prohřát. Zabráníte tak ochlazení ohniště.

6. Správný tah

Na čisté spálení 1 kg dřeva je potřeba cca 10 kubíků vzduchu. A jak poznáte, že spalujete kvalitně? Podle plamene, který má jasnou a svítivou barvu. Pokud je naopak plamen modrý a kmitá, je tah příliš silný a s přebytkem vzduchu.

7. Regulace vzduchu

Množství vzduchu má vliv na délku, intenzitu hoření i emise. Vzduch můžete upravovat automatickou regulací, nebo ručně. V druhém případě ale musíte trávit čas u krbu a umět odhadnout správnou chvíli.

8. Dobré sousedské vztahy

Příjemnému teplu se nic nevyrovná, ale nikdy nezapomínejte na to, že máte ve svém okolí o sousedy. Proto vždy zvažte, čím budete topit. Odpadky do krbu nepatří a navíc, kdo by si chtěl kazit dobré sousedské vztahy nelibou vůní, která by s vašeho komínu vycházela.

9. Skladování

Pro skladování dřeva můžete volit mezi několika variantami, které jsou pro to přímo určené, poradíme vám např. zde. Ke krbu pak přinášejte jen menší část. Dostatečně proschlé dvřevo totiž v místnosti dál prosychá a přichází tak o svou výhřevnost.

10. Čistota půl zdraví

Tohle rčení platí u krbů dvojnásob. Pravidelným čištěním krbu a komínu předejdete jak nežádoucímu požáru, tak zbytečným technickým závadám a zakouřené místnosti.

Pozor na odlétávající třísky a malé uhlíky, které mohou způsobit požár. Pro tyto případy volte ochranné mřížky!

 

Na tomto odkazu naleznete výrobce nebo dovozce kotlů do 50 kW http://www.tzb-info.cz/550-kotle-pro-vytapeni-do-50kw-prehled-trhu