PILA BUDIŠOVICE
DŘEVO OD NÁS RADOST PRO VÁS
Telefon+420 773 663 326

KVH - HRANOLY

 

KVH - hranoly jsou sušené, hoblované a délkově napojované výrobky ze smrkového dřeva. 

 

Použítí - exteriér, interiér, dřevostavby, krovy, plotové dílce, přístřešky, altány a jiné.

Kvalita - konstrukční.

Dřevina - smrk.

Vlhkost - 15 % + 2%

  

                                

 

V případě konstrukčních délkově napojovaných dřevěných hranolů se jedná o tříděné, technicky sušené a hoblované produkty, které je možno díky ozubeným spojům vyrábět v téměř libovolných délkách.
KVH se musí třídit podle pevnosti v souladu s normou ON DIN 4074-1. Standardně je nabízena pevnostní třída S10. Vlhkost dřeva je 15% (+-3%).

 

BSH - HRANOLY

 

BSH lepené hranoly - jsou čtyřstranně hoblované, lamelově lepené a délkově napojované hranoly, vyrobené ze sušeného řeziva.

 

Použití - exteriér, interiér, dřevostavby, krovy, konstrukce, stěny.

Kvalita - pohledová, průmyslová.

Dřevina - smrk.

Vlhkost - 10% + 3 %

 

                                

 

Lepené lamelové dřevo je vyrobené z paralelně slepených a sušených prkenných lamel jednoho druhu dřeva. Před slepením jsou lamely vizuálně nebo strojově tříděny podle pevnosti. Použitá lepidla musí být v souladu s požadavky normy ÖNORM EN301:2001. Lepené dřevo může být vyrobené jako přímé nebo zakřivené. Vlhkost dřeva je 12% (+-2%).

 

Na objednávku - Ostrava, Opava - Budišovice.

DOPRAVA s hydraulickou rukou.

VOLEJTE : +420 773 663 326

 

Výhody KVH hranolů

 

 

  1. Materiál je vysušený - při správném zabudování jej není třeba ošetřovat proti dřevokazným houbám a hmyzu. Navíc je vysokou teplotou během sušení sterilizován od možných zárodků biotických škůdců.
  2. KVH hranoly jsou tvarově stálé. To znamená, že se již nekroutí a nepraskají.
  3. Hranoly jsou tloušťkově a šířkově egalizované (mají po celé délce stejnou šířku i výšku). Tato vlastnost je důležitá pro dokonalou rovinnost stěn dřevostaveb, které se po opláštění velkoplošným materiálem nikde nevyboulí.
  4. Délka se nejčastěji uvádí 13 m kvůli přepravě, ale výrobci jsou většinou schopni dodat i délky převyšující 20 m.
  5. Hmotnost materiálu je díky suchému stavu nižší a je tak možné převést větší objem najednou.
  6. KVH hranoly jsou hoblované a mají sražené hrany. Pro pohledové použití je tak stačí jen přebrousit a opatřit nátěrem.

Limity a nevýhody KVH hranolů

 

KVH hranoly se běžně vyrábí do průřezu 100/240. Při větších rozměrech může dojít, i přes vysušený stav, ke kroucení a praskání dřeva. Proto se pro větší dimenze používají buď hranoly DUO/TRIO (dva nebo tři slepené KVH hranoly k sobě). Pro větší dimenze než 240/240 se pak používají BSH hranoly.

 

KVH je proto jasnou volbou pro zabudované konstrukce například pro stěny dřevostaveb a viditelné interiérové i exteriérové prvky dřevěných konstrukcí.
Zdroj: https://www.drevostavitel.cz/clanek/6-duvodu-pro-kvh-hranoly